جمعه 30 شهريور 1397   05:40:53
اخبار
1397/4/9 شنبهمعاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با آی‌هینا:
پرداخت مطالبات مراکز درمانی در طول فعالیت بیمه سلامت بی‌سابقه بوده است
معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در سال جاری مطالبات فروردین و اردیبهشت دانشگاه‌ها به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است، افزود: براساس موافقتنامه فی‌ما‌بین قرار است مطالبات هر ماه را به صورت علی‌الحساب تا بیستم ماه بعد پرداخت کنیم که این اقدام در طول فعالیت بیمه سلامت تاکنون بی نظیر بوده است.
به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر شاهرخ رامزی معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با آی‌هینا به وضعیت بودجه‌ای این سازمان و پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها و مراکز طرف قراداد اشاره کرد و افزود:  در حوزه اعتبارات در بودجه شرکتی سازمان حدود 16 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است که 2 هزارو 400 میلیارد تومان از این مبلغ توسط درآمدهای سازمان، 2 هزار و 100 میلیارد تومان از طریق منابع وزارت بهداشت و 10 هزارو800 میلیارد تومان از محل بودجه عمومی تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شده است در جهت حل مشکلات بیمه‌ای و پرداخت بدهی‌های سازمان به موسسات درمانی،اعتبارات سازمان را 10 درصد یعنی حدود هزار و 8 میلیارد تومان افزایش دهند.
معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: همچنین بابت پرداخت بدهی‌های سنوات گذشته طبق بند ه تبصره 5 قانون بودجه سال 97، دولت مکلف شد که مبلغ 4 هزارو 750 میلیارد تومان اسناد خزانه پرداخت کند که علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده اقدام قابل توجهی از سوی دولت صورت نگرفته و کماکان پیگیر موضوع هستیم.
وی ادامه داد: مقرر شده است که از محل این اسناد مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی را پرداخت کنیم . در صورتی که این مبلغ به سازمان تخصیص یابد به طور متوسط می‌توانیم 6 ماه از بدهی‌ سازمان را به موسسات دولتی دانشگاهی پرداخت کنیم و اسناد هزینه سال 97 از محل اعتبار سال جاری پرداخت می‌شود.
دکتر رامزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: براساس توافقات صورت گرفته با وزارت بهداشت سقف اعتباری دانشگاه‌ها در سال 97 مشخص شده است. تفاهم نامه سه جانبه‌ای میان رئیس سازمان بیمه سلامت، معاون توسعه و معاون درمان وزارت بهداشت سقف اعتبارات دانشگاه‌ها از محل پرداختی سازمان مشخص شده است که این اقدام بی‌سابقه بوده است.
معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در سال جاری مطالبات فروردین و اردیبهشت دانشگاه‌ها به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است، افزود: براساس موافقتنامه فی‌ما‌بین قرار است مطالبات هر ماه را به صورت علی‌الحساب تا بیستم ماه بعد پرداخت کنیم. یعنی اعتبارات خرداد تا 20 تیر ماه پرداخت خواهد شد که این اقدام در طول فعالیت بیمه سلامت تاکنون بی نظیر است.
وی ادامه داد: همچنین از محل منابع موجود معادل 2 ماه از مطالبات سال جاری بخش خصوصی نیز پرداخت شده است و بدهی‌های سال 96 را براساس سازوکارهای بودجه‌ای از طریق تامین منابع خواهیم کرد.
دکتر رامزی گفت: اعتبارات سال 97 به طور مرتب به استان‌ها پرداخت خواهد شد تا آنها بلافاصله به موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد اعم از دولتی دانشگاهی، غیر دولتی دانشگاهی،خصوصی و خیریه پرداخت کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر