دوشنبه 23 مهر 1397   19:49:37
اخبار
1397/3/22 سه‌شنبهمعاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی مطرح کرد:
گسترش عدالت در سلامت با همکاری نظام پزشکی و بیمه سلامت
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی بر همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت به منظور تحقق عدالت در سلامت و کنترل هزینه‌ها اشاره کرد و گفت: عدالت باید در تمام ارگان‌ها به خصوص جامعه پزشکی مد نظر قرار بگیرد. ما باید حفاظت مالی از بیماران داشته باشیم که بیمه نیز این نقش مهم را بر عهده دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بیمه سلامت ایران، محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی به نقش این سازمان در همکاری با سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات توسط جامعه پزشکی انجام می‌شود و مسئولیت تمام خدمات بر عهده پزشکان و ارائه دهندگان خدمات حرفه‌ای در این حوزه است. تدوین حیطه وظایف و روابط شاغلین حرف پزشکی با سازمان‌های ذی نفع براساس قانون، توسط سازمان نظام پزشکی می تواند انجام شود.
وی ادامه داد: اگر سازمان نظام پزشکی بتواند روابط ارائه‌دهندگان خدمت را شفاف کند، علاوه بر اینکه به بیمه سلامت، مردم  و جامعه پزشکی کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا تفاهمات در راستای ارائه خدمات با کیفیت به مردم براساس منابع موجود وهمچنین نیاز جامعه انجام شود. 
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گاهی اوقات شاهد هستیم که منابع جایی هزینه می شود که نیاز واقعی نیست و همچنین بالعکس. تشخیص این موارد توسط جامعه پزشکی انجام می‌شود. ما اگر بتوانیم این هماهنگی‌ را بین بیمه سلامت به عنوان یکی از متولیان منابع در حوزه سلامت و سازمان نظام پزشکی به وجود بیاوریم، قطعا تحقق این امر می تواند کمک بسیاری در بهره‌وری پایدار در حوزه سلامت، بهره مندی خدمات برای تمام مردم و در نهایت کنترل هزینه در پی داشته باشد.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی بر بهره‌مندی مردم از خدمات تاکید کرد و افزود: مردم در هر جای ایران باید از عدالت برخوردار شوند. عدالت باید در تمام ارگان‌ها به خصوص جامعه پزشکی مد نظر قرار بگیرد. ما باید حفاظت مالی از بیماران داشته باشیم که بیمه نیز این نقش مهم را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: نظام پزشکی به همراه بیمه سلامت می‌تواند در گسترش عدالت در سلامت نقش موثری ایفا کند تا در نهایت با رعایت استانداردها، ارائه خدمات را افزایش داده و جامعه پزشکی را به سمتی سوق دهد که نگاه همه جانبه بر این موضوع داشته باشند.
دکتر جهانگیری به امضای تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی و بیمه سلامت در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این اقدام در راستای بهره‌وری پایدار، بهره مندی مردم از حوزه خدمات، کنترل مالی در تمام سطوح، استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی و صنفی جامعه پزشکی و خدمات برخط و الکترونیک در حوزه سلامت انجام خواهد شد.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در پایان بیان کرد: در طی سال‌های گذشته امضاء و نسخه الکترونیک در کشور توسط سازمان نظام پزشکی به صورت پایلوت انجام شد که قصد داریم با سازمان بیمه سلامت نیز این موضوع را پیگیری کنیم تا در نهایت به نتایج مطلوبی دست یابیم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر