دوشنبه 23 مهر 1397   19:48:59
اخبار
1397/3/24 پنجشنبهدر پیام تبریک روابط عمومی و امور بین المل سازمان بیمه سلامت مطرح شد:
عید فطر نماد بازگشت دوباره انسان از ماسوالله به الله
روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن تبریک فرا رسیدن عید فطر، این روز را رجعت به شاکله اصیل انسانیت برشمرد و از حضرت باریتعالی مسئلت نمود جایگاه امت اسلامی در همه شئون را مترادف فطرت ازلی انسانی قرار دهد.

در پیام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران آمده است:

 فطر معنای آفرینش و خلقت اولیه می دهد و فلسفه نامگذاری روز پایانی رمضان تحت این عنوان، شاید هجرت دوباره انسان از ماسو الله به الله، در نتیجه ممارست بر زهد و عبادات بویژه درلیالی قدرباشد و واقع بینانه تر اینکه اگر هم به معنای تمام و کمال به ادراک ماهیت و ماهویت این سمبل یوم الله نایل هم نشده باشیم خوشحال خواهیم بود که لااقل در مسیرش راه پیموده ایم.
معنای حقیقی و برکات این بازگشت زیبنده را بندگانی  درک می کنند که روزه داری خود را به تقوا پیوند زده و رضایت الهی را کسب کرده اند.

 خداوند در قرآن می فرماید: "اذکرونی اذکرکم"  مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم! و این بدین معناست که در هر روزی از سال هم اگر بمانند روزهای ماه مبارک رمضان خود را به خدا نزدیک کرده و بر مبنای خواسته های او عمل کنیم ذات مهربان او نیز برکاتش را بر ما ارزانی خواهد نمود و برکات معنوی ماه ویژه خود را بر ما  استمرار می دهد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر