دوشنبه 31 ارديبهشت 1397   17:31:36
اخبار
1397/2/26 چهارشنبهمدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:
به دنبال شناسایی محرومان واقعی هستیم/ بدهیها مدیریت شد تا هزینه های درمان مدیریت شود
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تاکنون در استان مازندران 50 درصد بیمارستان‌ها مقاوم‌سازی و تجهیزات نیز نوسازی شده و پرداخت مطالبات مراکز درمانی هم به پنج ماه رسیده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، مهندس طاهر موهبتی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان در سفر به استان مازندران بیان کرد: بیمه سلامت سازمان بیمه خدمات درمانی سابق است که در سال 74 شکل گرفت براساس قانون برنامه پنجم همه صندوق‌های درمانی باید از دولت منفک و با بیمه سلامت ادغام می شدند ولی با وجود تاکید قانون این موضوع محقق نشد.
وی با اشاره به اینکه 40 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: بیشترین افراد تحت پوشش روستاییان هستند که از این میزان یک میلیون و 600 هزار نفر در مازندران هستند.
مهندس موهبتی با تاکید بر اینکه افرادی که توان مالی برای پرداخت حق بیمه را ندارند، باید تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند،بیان کرد:34 میلیون نفر در کشور  به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفته اند که از این تعداد سهم استان مازندران  800 هزار نفر است.
وی گفت: برنامه سازمان این است  محرومان واقعی شناسایی شوند به طوری که در اولین اقدام مراجعه بیمه شدگان رایگان به بخش خصوصی ممنوع شد و تنها باید به بخش دولتی مراجعه کنند.
موهبتی افزود: بیش از 63 هزار بیمار خاص در کشور  تحت پوشش بیمه سلامت بوده که از این تعداد بیش از چهار هزار بیمار در مازندان هستند که سالانه  700 میلیارد تومان برای آنان هزینه می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با برنامه ریزی های صورت  گرفته امسال شیب کسری کاهش قابل توجه می‌یابد، گفت: حذف دفترچه در بیمارستان‌ها در دستور کار قرار دارد که تاکنون در بیش از 280 بیمارستان اجرا شد و تا سه ماه دیگر در تمام بیمارستان‌‌ها حذف و  نسخه‌ها الکترونیکی خواهد شد.
موهبتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بدهی بیمه سلامت به دانشگاه‌ها مدیریت شد تا هزینه‌های درمان نیز درست مدیریت شود.
وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بیمار جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد. طبق قانون در برنامه ششم هزینه درمان برای بیمار  باید به 25 درصد برسد و تلاش سازمان این است افراد دغدغه دیگری جز درمان نداشته باشند.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در پایان تصریح کرد: تاکنون در استان مازندران 50 درصد بیمارستان‌ها مقاوم‌سازی و تجهیزات نیز نوسازی شده و پرداخت بدهی‌ها هم به پنج ماه رسیده است.

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر