دوشنبه 23 مهر 1397   19:49:28
اخبار
1397/7/17 سه‌شنبهنماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس بیان کرد:
تلاش جدی مدیریت جدید بیمه سلامت برای جبران بدهیها / اتکای محرومین به دفترچه‌های بیمه سلامت
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس گفت: امید و اتکای محرومین در مباحث سلامت به دفترچه‌های بیمه است و در نتیجه مردم انتظار دارند پزشکان همکاری و همراهی بیشتری در پذیرش دفترچه‌های بیمه داشته باشند.

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره عدم پذیرش دفترچه‌های بیمه در برخی بیمارستان‌های خصوصی استان فارس گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، همان طور که پزشکان توقع دارند مطالبات‌شان به موقع پرداخت شود، مردم نیز توقع دارند در مقابل پرداخت حق بیمه، مدارایی از طرف ارائه دهندگان خدمت انجام شود.

وی افزود: امید و اتکای محرومین در مباحث سلامت به دفترچه‌های بیمه است و در نتیجه مردم انتظار دارند پزشکان همکاری و همراهی بیشتری در پذیرش دفترچه‌های بیمه داشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: با آغاز طرح تحول سلامت، پرداختی به پزشکان افزایش یافت و در نتیجه باید در شرایط فعلی اقتصادی کشور، هماهنگی بیشتری بین پزشکان و وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر انجام شود.

جعفرپور اظهار کرد: طبیعی است که سازمان‌های بیمه‌گر فقط در چهارچوب بودجه مصوب می‌توانند هزینه کنند و از پزشکان و بیمارستان‌ها انتظار می‌رود با مردم همکاری کنند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مناسب سازمان بیمه سلامت، گفت: سازمان بیمه سلامت در دوره جدید مدیریتی تمام تلاش خود را برای جبران بدهی‌ها انجام داده است. با این حال بیمه سلامت موظف است در چهارچوب بودجه مصوب هزینه کند. پزشکان و ارائه دهندگان خدمات سلامت باید این محدودیت‌ها را درک کنند.

وی با اشاره به بودجه سازمان‌های بیمه‌گر برای سال آینده بیان کرد: پایه و اساس بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه و دولت تعیین می‌شود و اختیار مجلس در تعیین ارقام بودجه چندان زیاد نیست. در نتیجه بودجه تعیین شده برای سازمان‌های بیمه‌گر باید در دولت مشخص شود. به هر حال بیمه یک نیاز عمومی است و باید به بودجه سازمان‌های بیمه‌گر و به ویژه بیمه سلامت توجه ویژه‌ای داشت.

جعفرپور درباره صلاحیت مدیرکل بیمه سلامت استان فارس نیز گفت: این‌که فردی با سابقه اخراج از کار دولتی، در کار دولتی به کار گرفته شده باشد، بعید است. البته من مدیرکل بیمه سلامت استان فارس را نمی‌شناسم. در نتیجه اگر برخی افراد، اسناد و مدارکی برای ادعای خود مبنی بر تخلف دارند، به مراجع ذیصلاح مراجعه کنند.


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر