دوشنبه 23 مهر 1397   19:48:43
اخبار
1397/3/23 چهارشنبه
تا زمان تخصیص بودجه در مجلس پیگیر حل مشکلات سازمان بیمه سلامتیم
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در تخصیص کامل منابع سلامت جهت کمک به محرومین را ضروری دانست و گفت: ما از مشکلات سازمان بیمه سلامت با خبر هستیم و تا زمان تخصیص بودجه این موضوع را در مجلس پیگیری خواهم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بیمه سلامت ایران ( آی هینا)، دکتر احمد علی کیخاه، نماینده مردم سیستان و عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت دیدار و گفتگو کردند.
دکتر کیخاه در حاشیه این برنامه در گفت‌وگو با آی‌هینا رویکرد مدیریت بهداشت و درمان در حل مسائل، بحران‌ها و چالش‌های مناطق محروم کشور در دولت یازدهم و دوازدهم را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حوزه فضاهای فیزیکی و تجهیزات، حضور متخصصین ، پزشکان عمومی و تامین هزینه‌های درمانی شاهد اتفاقات خوبی نسبت به در دوره‌های گذشته بودیم.البته ما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله بسیاری داریم و بسیاری از متغیرها و شرایط موجود باید تغییر و به سمت بهتر شدن پیش رود.
وی ادامه داد: در سال گذشته تنها در بیمارستان امیرالمومنین زابل نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان بدون تامین منابع لازم صرف
برای این موضوع پیش بینی شده که امیدواریم محقق شود در غیر این صورت ارائه خدمت برای مسئولین منطقه سخت‌تر می‌شود.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بر تخصیص کامل منابع سازمان بیمه سلامت از سوی سازمان برنامه و بودجه به منظور پرداخت مطالبات مراکز درمانی به ویژه در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: بیمه سلامت در سال 96 فقط در حوزه سیستان 34 میلیارد تومان باید به مراکز درمانی پرداخت کند که عدد قابل قبولی برای این منطقه است. ما از مشکلات این سازمان با خبر هستیم و تا زمان تخصیص بودجه این موضوع را در مجلس پیگیری خواهم کرد.
وی ادامه داد: مسئولان سازمان بیمه سلامت بارها تاکید کرده‌اند که مناطق محروم در اولویت است و قول داده‌اند که در اولین تخصیصی که به این سازمان داده خواهد شد، مطالبات مراکز درمانی مناطق محروم از جمله سیستان را پرداخت کنند.همچنین مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی حداکثر 15 روز بعد از پایان هر ماه، اسناد خود را آماده کنند و به محض ارائه اسناد مطالباتشان پرداخت شود.
دکتر کیخاه در پایان گفت: با توجه به خشکسالی بی‌سابقه در کشور و وزش طوفان های شدید و بادهای 120 روزه امیدواریم مسئولان بیش از پیش یاری‌گر مردم باشند. از آنجایی که بیمه سلامت همواره سابقه درخشانی در دفاع از محرومین داشته است در قانون بودجه سال 97 به منظور رفع مشکلات در پرداخت مطالبات مراکز درمانی، مقرر شد که 4 هزار و 750 میلیارد تومان از طریق اوراق از سوی دولت به این سازمان تخصیص داده شود که تا حصول نتیجه مجلس این موضوع را پیگیری خواهد کرد تا در نهایت بیمه سلامت بتواند به اهداف مورد نظر خود دست یابد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر