دوشنبه 23 مهر 1397   19:49:20
1397/7/18 چهارشنبهدر جشنواره شهید رجایی کسب شد؛
بالاترین رتبه توسط سازمان بیمه سلامت در بین دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت
معاون دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به رتبه این سازمان در جشنواره شهید رجایی گفت: ستاد سازمان بیمه سلامت ایران در بین دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت بالاترین رتبه را کسب کرده است.

سید روح‌اله هاشمی معاون دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با آی‌هینا در ابتدا در خصوص جشنواره شهید رجایی توضیحاتی ارائه داد و بیان کرد: براساس ماده ۸۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه‌های اجرایی مکلفند براساس آیین‌نامه‌ای که با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، با استقرار نظام مدیریت عملکرد مشتمل بر ارزیابی عملکرد سازمان، مدیریت و کارمندان، برنامه‌های سنجش و ارزیابی عملکرد و میزان بهره‌وری را در واحدهای خود به مورد اجرا گذاشته و ضمن تهیه گزارش‌های نوبه‌ای و منظم، نتایج حاصل را به سازمان گزارش دهند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس ماده ۸۲ این قانون، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است استقرار نظام مدیریت عملکرد را در سطح کلیه دستگاه‌های اجرایی پیگیری و نظارت کرده و هر سال گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی و ارزشیابی آنها در ابعاد شاخص‌های اختصاصی و عمومی و نحوه اجراء احکام این قانون را براساس آیین‌نامه‌ای که با پیشنهاد این سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، تهیه و به رییس جمهور و مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه جشنواره شهید رجایی فرصتی است که در آن نتایج ارزیابی‌ عملکرد دستگاه‌های اجرایی و ارزشیابی آن‌ها اعلام می‌شود و از دستگاه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل می‌آید، گفت: ستاد سازمان بیمه سلامت ایران در جشنواره شهید رجایی ارتقاء بسیار خوبی یافته و در بین دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت بالاترین رتبه را کسب کرده است.

وی ادامه داد: شاخص‌های عمومی توسط سازمان اداری استخدامی استخراج و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می شود ولی شاخص‌های اختصاصی بر اساس اهداف و ماموریت‌های دستگاه‌های اجرایی طراحی می‌شود و در نهایت پایان هر سال عملکرد دستگاه‌های اجرایی براساس این شاخص‌ها سنجیده می شود.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران به محورهای اصلی جشنواره شهید رجایی اشاره کرد و گفت: اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره‌وری، ارتقاء سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت عملکرد از محورهای اصلی این جشنواره بود.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در 20 استان در مجموع شاخص اختصاصی و عمومی حائز رتبه شده است، افزود: علی رغم رشد قابل توجه بیمه سلامت نسبت به سال‌های گذشته لازم است که در بحث اصلاح ساختار، توسعه الکترونیک و مدیریت سرمایه انسانی اقدامات بیشتری صورت گیرد و مستندسازی دقیقی در این زمینه انجام شود.

به گفته هاشمی، سازمان بیمه سلامت فعالیت‌های دیگری نیز در استان‌ها در زمینه حقوق شهروندی، حقوق مصرف کننده، توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و عفاف و حجاب داشته و حائز رتبه شده است .

معاون دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران  گفت: رتبه‌های استانی جشنواره شهید رجایی به زودی توسط ستاد سازمان بیمه سلامت اعلام خواهد شد.


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید